TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

BiKer: 300 tys. wypożyczeń w 4 miesiące
NEXTBIKE POLSKA - Opublikowano: 10.10.2014 15:33:42
BiKer: 300 tys. wypożyczeń w 4 miesiące
Prawie 26 tysięcy rowerzystów nie może się mylić! Białystok w ciągu ostatnich miesięcy stał się jednym z miast, w których ludzie najchętniej korzystają z rowerów publicznych. Widać to na ulicach, potwierdzają to statystyki. Według danych operatora, firmy Nextbike Polska, w ostatni weekend przekroczona została liczba 300 tysięcy wynajmów jednośladów w systemie BiKeR - Białostocka Komunikacja Rowerowa. Sieć wypożyczalni w Białymstoku została otwarta ostatniego dnia maja tego roku. Przez długi czas z 30 stacjami i 300 rowerami była drugą pod względem wielkości inwestycją tego typu w Polsce. Mieszkańcy bardzo szybko oswoili się z  rowerami –już w ciągu pierwszego weekendu w systemie zarejestrowało się 5401 osób. Pierwszy miesiąc funkcjonowania rowerów miejskich został zamknięty z wynikiem: 18 156 zarejestrowanych użytkowników i ponad 76 tysięcy udanych wypożyczeń. W lipcu, który stanowi szczyt sezonu rowerowego, operator odnotował rekordowe 86 583 udane wypożyczenia, z kolei w sierpniu świętowano 200-tysięczne wypożyczenie BiKeRów. Teraz, po zaledwie 4 miesiącach od inauguracji Białostockiej Komunikacji Rowerowej, liczba wynajmów przekroczyła 300 tysięcy i wynosi 302 242, a liczba zarejestrowanych użytkowników –25 751. Oznacza to, że w tym sezonie BiKeR to drugi najpopularniejszy system rowerów miejskich w kraju. –„Białystok to świetny przykład na to, jak systemy rowerów miejskich doskonale sprawdzają się w aglomeracjach średniej wielkości. Nie trzeba było wiele czasu, by publiczne jednoślady na dobre wpisały się w krajobraz Białegostoku –mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska. –Już po pierwszym tygodniu BiKeR-ów byliśmy przekonani, że ta inwestycja okaże się sukcesem. Teraz świętujemy 300-tysięczne wypożyczenie, więc razem z białostoczanami możemy sobie wzajemnie pogratulować i życzyć równie udanych, kolejnych miesięcy na rowerach miejskich”–dodaje. Najpopularniejsza stacje BiKeR pod względem wynajmów to:- Rynek Kościuszki - 6,8%- Plac Niepodległości - 5,7%- Mickiewicza / Świętojańska - 5,5%- Wiejska / Pogodna - 5,4%- Bohaterów Monte Cassino / Wyszyńskiego - 5,3%Najpopularniejsze trasy pokonywane przez użytkowników BiKeR:- Plac Uniwersytecki - Wiejska / Pogodna- Mickiewicza / Świętojańska - Rynek Kościuszki- Rynek Kościuszki - Mickiewicza / ŚwiętojańskaNextbike przypomina, że użytkownicy zarejestrowani w systemie BiKeR mogą bez dodatkowej rejestracji korzystać ze wszystkich systemów, których firma jest operatorem –w Polsce i na całym świecie. Od drugiej połowy września taka możliwość pojawiła się w Lublinie (40 stacji i 400 rowerów) i Grodzisku Mazowieckim (8 rowerów i 60 stacji).
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rower
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....