TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Amstel Gold Race - polskiej ekipie skradziono rowery
PAP - Opublikowano: 14.04.2017 13:52:19
Amstel Gold Race - polskiej ekipie skradziono rowery

Michał Kwiatkowski pojedzie w Niedzielę Wielkanocną w pierwszym z trzech klasyków ardeńskich - Amstel Gold Race. Na starcie staną także kolarze CCC Sprandi Polkowice, mimo że w nocy z czwartku na piątek polskiej ekipie skradziono wszystkie rowery.

"Na strzeżonym parkingu przed hotelem w Valkenburgu ukradziono nam wszystkie 18 rowerów oraz wszystkie koła zapasowe. Ciężarówka wyposażona była w alarm i dodatkowo była zastawiona innym samochodem, a pomimo to złodzieje zdołali się do niej włamać. Nie wiemy, jak obeszli te zabezpieczenia" ? powiedział dyrektor sportowy Piotr Wadecki, cytowany na stronie internetowej grupy.

"Aktualnie pracujemy nad sprowadzeniem rowerów treningowych kolarzy, by mogli wystartować w niedzielę" - dodał.

Ekipa z Polkowic zapewniła, że stanie na starcie w Maastricht i po raz czwarty z rzędu będzie się ścigać w tym najbardziej prestiżowym klasyku holenderskim, na który - jako zarejestrowana w drugiej dywizji UCI - otrzymała specjalne zaproszenie. W składzie jest m.in. Maciej Paterski, który 2015 roku zajął dziewiąte miejsce. Triumfował wtedy Kwiatkowski, odnosząc swoje ostatnie zwycięstwo w barwach belgijskiej grupy Etixx-Quick Step.

26-letni torunianin, od 2016 roku reprezentujący brytyjski zespół Sky, ma w planach także pozostałe wyścigi tryptyku ardeńskiego: w środę Strzałę Walońską oraz w następną niedzielę Liege-Bastogne-Liege, jeden z pięciu najważniejszych klasyków sezonu, tzw. monumentów kolarstwa.

Klasyki ardeńskie są pierwszym tegorocznym celem Kwiatkowskiego, choć już do tej pory zrobił bardzo dużo, aby zdobyć uznanie szefów ekipy Sky. Po triumfach w Strade Bianche, a przede wszystkim w "monumencie" Mediolan-San Remo kibice wybrali go kolarzem marca brytyjskiej grupy.

"Kocham klasyki ardeńskie i Tour de France. To są wyścigi, na których chcę być w wysokiej formie. Myślę też o mistrzostwach świata w Bergen" - mówił PAP u progu sezonu, zapytany o swoje priorytety.

Oficjalnie ekipa Sky podała dotychczas skład tylko na Amstel Gold Race. Oprócz Kwiatkowskiego zostali zgłoszeni Michał Gołaś i Łukasz Wiśniowski. W belgijskiej ekipie Lotto Soudal ma pojechać Tomasz Marczyński, natomiast w barwach CCC, oprócz Paterskiego, wystartuje trzech Polaków: Adrian Kurek, Michał Paluta i Jakub Kaczmarek.

Amstel Gold Race jest rozgrywany od 1966 roku. W tegorocznej edycji na trasie z Maastricht do Berg en Terblijt koło Valkenburga (261 km) znajduje się 35 krótkich podjazdów, a łączne przewyższenie wynosi ok. 4 tys. metrów. Przez wiele lat wyścig kończył się na wzniesieniu Cauberg w Valkenburgu. Od 2013 roku metę przeniesiono na bardziej płaski odcinek niecałe dwa kilometry dalej. W tym roku Cauberg będzie czekać na zawodników 20 km przed finiszem, a ostatnim podjazdem będzie Bemelerberg. (PAP)

af/ kali/Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Amstel Gold Race
kradzież
Michał Kwiatkowski
Ardeny
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....