TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Amstel Gold Race - polskiej ekipie skradziono rowery
PAP - Opublikowano: 14.04.2017 13:52:19
Amstel Gold Race - polskiej ekipie skradziono rowery

Michał Kwiatkowski pojedzie w Niedzielę Wielkanocną w pierwszym z trzech klasyków ardeńskich - Amstel Gold Race. Na starcie staną także kolarze CCC Sprandi Polkowice, mimo że w nocy z czwartku na piątek polskiej ekipie skradziono wszystkie rowery.

"Na strzeżonym parkingu przed hotelem w Valkenburgu ukradziono nam wszystkie 18 rowerów oraz wszystkie koła zapasowe. Ciężarówka wyposażona była w alarm i dodatkowo była zastawiona innym samochodem, a pomimo to złodzieje zdołali się do niej włamać. Nie wiemy, jak obeszli te zabezpieczenia" ? powiedział dyrektor sportowy Piotr Wadecki, cytowany na stronie internetowej grupy.

"Aktualnie pracujemy nad sprowadzeniem rowerów treningowych kolarzy, by mogli wystartować w niedzielę" - dodał.

Ekipa z Polkowic zapewniła, że stanie na starcie w Maastricht i po raz czwarty z rzędu będzie się ścigać w tym najbardziej prestiżowym klasyku holenderskim, na który - jako zarejestrowana w drugiej dywizji UCI - otrzymała specjalne zaproszenie. W składzie jest m.in. Maciej Paterski, który 2015 roku zajął dziewiąte miejsce. Triumfował wtedy Kwiatkowski, odnosząc swoje ostatnie zwycięstwo w barwach belgijskiej grupy Etixx-Quick Step.

26-letni torunianin, od 2016 roku reprezentujący brytyjski zespół Sky, ma w planach także pozostałe wyścigi tryptyku ardeńskiego: w środę Strzałę Walońską oraz w następną niedzielę Liege-Bastogne-Liege, jeden z pięciu najważniejszych klasyków sezonu, tzw. monumentów kolarstwa.

Klasyki ardeńskie są pierwszym tegorocznym celem Kwiatkowskiego, choć już do tej pory zrobił bardzo dużo, aby zdobyć uznanie szefów ekipy Sky. Po triumfach w Strade Bianche, a przede wszystkim w "monumencie" Mediolan-San Remo kibice wybrali go kolarzem marca brytyjskiej grupy.

"Kocham klasyki ardeńskie i Tour de France. To są wyścigi, na których chcę być w wysokiej formie. Myślę też o mistrzostwach świata w Bergen" - mówił PAP u progu sezonu, zapytany o swoje priorytety.

Oficjalnie ekipa Sky podała dotychczas skład tylko na Amstel Gold Race. Oprócz Kwiatkowskiego zostali zgłoszeni Michał Gołaś i Łukasz Wiśniowski. W belgijskiej ekipie Lotto Soudal ma pojechać Tomasz Marczyński, natomiast w barwach CCC, oprócz Paterskiego, wystartuje trzech Polaków: Adrian Kurek, Michał Paluta i Jakub Kaczmarek.

Amstel Gold Race jest rozgrywany od 1966 roku. W tegorocznej edycji na trasie z Maastricht do Berg en Terblijt koło Valkenburga (261 km) znajduje się 35 krótkich podjazdów, a łączne przewyższenie wynosi ok. 4 tys. metrów. Przez wiele lat wyścig kończył się na wzniesieniu Cauberg w Valkenburgu. Od 2013 roku metę przeniesiono na bardziej płaski odcinek niecałe dwa kilometry dalej. W tym roku Cauberg będzie czekać na zawodników 20 km przed finiszem, a ostatnim podjazdem będzie Bemelerberg. (PAP)

af/ kali/Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Amstel Gold Race
kradzież
Michał Kwiatkowski
Ardeny

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....