TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Adamowicz - bez ofiar na ulicach Gdańska w ciągu 5 lat
PAP, INFOBIKE.PL - Opublikowano: 13.08.2018 14:42:03
Adamowicz - bez ofiar na ulicach Gdańska w ciągu 5 lat

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz powiedział w sobotę, że jednym z celów, jaki chce zrealizować w najbliższych pięciu latach, jest wyeliminowanie w całości wypadków śmiertelnych w mieście z udziałem pieszych i rowerzystów.

Paweł Adamowicz ubiega się o kolejną kadencję prezydencką z własnego komitetu wyborczego "Wszystko dla Gdańska".

Pomysł pod hasłem "Zero wypadków śmiertelnych z udziałem pieszych i rowerzystów" przedstawił w sobotę na konferencji prasowej.

"To jest oczywiście trudny i długotrwały proces, bo musi też dojść do zmiany mentalności kierowców. Dobrze, że o tym publicznie mówimy w mediach. Bo umówmy się: wielu kierowców nie lubi zwalniać. I w tym momencie cała polityka miejska idąca w kierunku spowolniania ruchu spotyka się z niezadowoleniem i protestami" - mówił Adamowicz.

Zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki komunalnej Piotr Grzelak wyjaśnił, że statystyka wypadków śmiertelnych w mieście z udziałem pieszych i rowerzystów systematycznie się poprawia. W 2007 r. było takich zgonów 19, a w 2017 r. osiem.

Z kolei, za rok 2015 r. w statystyce liczby ofiar śmiertelnych wśród pieszych na 100 tys. mieszkańców, w Gdańsku ten wskaźnik wyniósł 1,7, w Polsce 2,4, a średnia w krajach Unii Europejskiej 1,1.

Grzelak dodał, że obecnie w Gdańsku ponad 60 proc. ulic ma ruch spowolniony dzięki ograniczeniom prędkości do 30 km/h, wprowadzeniu skrzyżowań równorzędnych, spowalniaczom na jezdni itp.

Adamowicz zapowiedział, że Grzelak oraz obecny także na konferencji prasowej wiceprzewodniczący Rady Miasta Gdańska Piotr Błaszkowski, będą kandydatami do RMG z listy jego komitetu "Wszystko dla Gdańska" w okręgu nr 4 (Wrzeszcz, Strzyża).

Zarówno Grzelak, jak i Błaszkowski, poinformowali, że w związku z faktem startu w wyborach z komitetu prezydenta Gdańska zawiesili swoje członkostwo w Platformie Obywatelskiej.

W jesiennych wyborach samorządowych o najwyższy urząd w Gdańsku, oprócz sprawującego tę funkcję od 20 lat Pawła Adamowicza jako kandydata bezpartyjnego, ubiegać się będą także: syn b. prezydenta RP, europoseł Platformy Obywatelskiej Jarosław Wałęsa (Koalicja Obywatelska), Kacper Płażyński (Zjednoczona Prawica), Elżbieta Jachlewska (Lepszy Gdańsk), Andrzej Ceynowa (Sojusz Lewicy Demokratycznej) oraz Jacek Hołubowski (komitet Gdańsk Tworzą Mieszkańcy, współorganizowany przez wyrzuconego z PiS radnego Gdańska Łukasza Hamadyka).(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Gdańsk
Adamowicz
bezpieczeństwo
wypadki
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....