TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

8 lat więzienia za wypadek, w którym zginęło 3 rowerzystów
PAP - Opublikowano: 06.06.2017 20:10:23 1 komentarz
Zdj. Policja

Sąd Okręgowy w Suwałkach oddalił apelację obrońcy i utrzymał we wtorek karę 8 lat więzienia dla młodego kierowcy, który - prawie pięć lat temu - na drodze niedaleko Sejn śmiertelnie potrącił troje rowerzystów. Wyrok jest prawomocny.

Sąd orzekł też wobec sprawcy 10-letni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym i nakazał zapłatę m.in. 100 tys. zł zadośćuczynienia dla poszkodowanej, która straciła w wypadku męża i syna.

Do wypadku doszło wieczorem 15 sierpnia 2012 r. w Pawłówce, na drodze Suwałki-Sejny. Kierowca osobowego hyundaia, wyprzedzając inne auto, wjechał w pięcioosobową grupę turystów jadących rowerami. Troje z nich: 6-letni chłopiec, jego 16-letnia kuzynka i 44-letni ojciec chłopca zginęli na miejscu.

Młody (obecnie 27-letni) mieszkaniec Warszawy Jakub J. był oskarżony nie tylko o spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym, lecz także o to, że gdy prowadził samochód, był pod wpływem środków odurzających.

W grudniu Sąd Rejonowy w Sejnach skazał go na 8 lat więzienia. Obrońca oskarżonego zaskarżył wyrok do Sądu Okręgowego w Suwałkach. Argumentował w apelacji, że nie ma dowodów, by oskarżony prowadził pojazd będąc pod wpływem marihuany, a z kolei rowerzyści swoim zachowaniem przyczynili się do spowodowanego wypadku, bo ich rowery były nieoświetlone.

Sąd okręgowy uznał jednak apelację za bezzasadną. W jego ocenie, sąd I instancji prawidłowo ustalił, że oskarżony umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym tym, że będąc w stanie po użyciu środków odurzających, poruszał się samochodem z prędkością 148 km/h i doprowadził do uderzenia w rowerzystów.

"Sąd rejonowy przeprowadził wszystkie dowody prawidłowo i wnikliwie. Sąd dysponował wieloma opiniami biegłych z zakresu wypadków i ruchu drogowego oraz biegłych toksykologów. Szczegółowo zostały także zbadane rowery pokrzywdzonych" - argumentował wyrok sędzia sprawozdawca Marcin Walczuk.

Mówił, że sąd w Sejnach prawidłowo ocenił te opinie, zestawiając je z zeznaniami świadków zdarzenia.

Walczuk dodał, że oskarżony jechał brawurowo, nie tylko dlatego, że przekroczył dopuszczalną na drodze prędkość 90 km/h, ale także ze względu na bardzo zły ówczesny stan drogi Sejny-Suwałki. Po tym wypadku droga została całkowicie wyremontowana.

Według sądu odwoławczego, nie dość, że oskarżony jechał zbyt szybko, to prowadził samochód pod wpływem marihuany. Sędzia Walczuk - powołując się na opinię biegłej - powiedział, że u osób po spożyciu marihuany następują zaburzenia czynności odczuwania i oceny odległości. To, według sądu, miało wpływ na zachowanie oskarżonego w czasie wypadku, który okazał się tragiczny w skutkach. Troje rowerzystów, w wyniku ciężkich obrażeń, poniosło śmierć na miejscu. Według suwalskiego sądu, kara 8 lat, zasądzona przez sąd pierwszej instancji jest karą surową ale sprawiedliwą, a także adekwatną do winy sprawcy wypadku. (PAP)

bur/ rof/Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
śmierć
rowerzyści
kierowca
sąd
wyrok
  • "sprawiedliwość" po polsku – 10.06.2017

    "karą surową ale sprawiedliwą" - ludzie szanujcie siebie aby szanowali Was.8 lat utrzymania na koszt państwa, zamiast pracy, płacenia podatków, Zusu. człowiek pracuje jakieś 40 lat dzieląc to przez osiem mnożąc razy 3 to lepiej być płatnym mordercą niż uczciwym obywatelem. i jeszcze nazwą to surową karą

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....