TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|







Dane szczegółowe














Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemu



Profile społecznościowe




Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|







Dane szczegółowe













Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemu



Profile społecznościowe




Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane











Profile społecznościowe



Dodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

78 km tras rowerowych między Gdańskiem, Gdynią i Sopotem
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 27.12.2017 19:43:47 1 komentarz
78 km tras rowerowych między Gdańskiem, Gdynią i Sopotem

Modernizacja i oznakowanie 78 km tras rowerowych dla pieszych i rowerzystów będzie możliwa dzięki dofinansowaniu dla projektu "Szlak turystyczny przez Trójmiejski Park Krajobrazowy wraz z łącznikami". Koszt inwestycji to 12,8 mln zł.

Dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wyniesie 5 mln zł. Projekt, mający na celu rozwój szlaków turystycznych, jest realizowany przez Gdańsk, Gdynię i Sopot. Liderem projektu jest Gdańsk. Partnerzy projektu mają sfinansować inwestycję na swoich obszarach. Gdańsk oznakuje i zmodernizuje 39 km tras za kwotę około 7,43 mln zł.

Celem projektu jest ochrona bioróżnorodności Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego poprzez skanalizowanie ruchu turystycznego. Prace polegające na oznakowaniu tras, wprowadzeniu elementów uspokojenia ruchu oraz poprawie podbudowy i nawierzchni zrealizowane zostaną do końca 2020 roku. Efektem projektu będzie mniejsza presja cywilizacyjna na terenach leśnych nieobjętych projektem. Zakres prac ustalono z przedstawicielami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego i na jego terenie ogranicza się wyłącznie do istniejących dróg leśnych – informuje Urząd Miejski w Gdańsku.

Założenia projektu

Projekt zakłada utworzenie szlaku głównego i tras łącznikowych. Szlak główny (oznaczony na mapie kolorem czerwonym), łączy gminę Kolbudy (trasa do Otomina i dalej w głąb Pojezierza Kaszubskiego), przez Gdańsk i Sopot z Gdynią. Od zbiornika Jasień szlak główny biegnie przez tereny leśne. Łączniki (oznaczone kolorem niebieskim), nie tylko ułatwią dotarcie do szlaku głównego, ale również komunikację poprzeczną w dzielnicach dolnego tarasu: Osowie, Matarni i Kokoszkach. Szczególnie istotne będzie połączenie szlaku głównego z Żabianką i Jelitkowem wzdłuż Potoku Oliwskiego.

Działania inwestycyjne obejmą m.in.: remont istniejących nawierzchni z zastosowaniem nawierzchni naturalnych na terenach leśnych, remont nawierzchni i wprowadzeniu elementów uspokojenia ruchu (ul. Bytowska i Kościerska), wykonanie bezpiecznych przejazdów rowerowych i przejść dla pieszych (przez ul. Spacerową, ul. Słowackiego, ul. Chłopską), modernizację chodników wzdłuż Potoku Oliwskiego, wraz z przystosowaniem ich do ruchu rowerowego, zastosowanie oznakowania kierunkowego i tablic informacyjnych.

Dzięki realizacji projektu poprawiona zostanie integralność istniejących dróg wykorzystywanych w ruchu pieszym i rowerowym w zachodniej części Gdańska. Ukierunkowanie ruchu turystycznego pomoże chronić tereny o niezwykłym bogactwie przyrodniczym i ograniczyć ich penetrację. Oznakowanie tras zmniejszy ryzyko zgubienia się i nadmiernego ruchu na obszarach, gdzie obecność ludzi należy minimalizować. Warto podkreślić, że zgodnie z wstępnymi założeniami, projekt nie będzie ingerować w tereny leśne. W jego ramach nie planuje się tworzyć nowych tras na terenach chronionych, a jedynie poprawić jakość dróg już istniejących – czytamy na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Gdańsku.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Gdańsk
Gdynia
Sopot
trasy rowerowe
dofinansowanie
  • OSM Editor – 03.01.2018

    Korzystanie z openstreenmap.org wymaga podania atrybucji (mapa)

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....