TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

6 procent wrocławian jeździ rowerami
PAP, INFOBIKE.PL - Opublikowano: 29.01.2019 20:48:48
6 procent wrocławian jeździ rowerami

Z badań ruchu na Dolnym Śląsku wynika, że 41 procent mieszkańców Wrocławia podróżuje samochodami, 24 pieszo, a 6 procent jeździ rowerami.

Mieszkańcy Wrocławia coraz częściej wybierają inny środek transportu niż samochód – wynika z kompleksowych badań ruchu przeprowadzonych w stolicy Dolnego Śląska i gminach ościennych. W porównaniu do podobnych badań sprzed ośmiu lat wzrosła liczba osób wybierających rower i ruch pieszy.

Kompleksowe badanie ruchu we Wrocławiu i w gminach ościennych zostało przeprowadzone na zlecenie magistratu w 2018 r. Wcześniej takie badanie było prowadzone na przełomie 2010 i 2011 r.

Jak powiedział we wtorek podczas konferencji prasowej prezydent Wrocławia Jacek Sutryk, badanie ma na celu "diagnozę zachowań komunikacyjnych" mieszkańców miasta oraz 21 ościenny gmin, które wraz ze stolicą Dolnego Śląska tworzą aglomerację. "Wnioski, które zawiera te badanie zostaną uwzględnione w planie zrównoważonej mobilności. To kolejny dokumenty, który będzie traktował o wyzwaniach transportowych dla Wrocławia. Będzie on przedłożony radzie miejskiej na kwietniowej sesji" - powiedział Sutryk.

Według badań z terenów aglomeracji wrocławskiej do Wrocławia codziennie wjeżdża około 240 tys. aut. "To o 25 proc. więcej niż wyszło w badaniu sprzed ośmiu lat" - powiedział Sutryk.

Badania pokazały, że 41 procent podróży mieszkańcy Wrocławia wykonują autem, 28 proc. transportem zbiorowym, 6 proc. jeździ rowerem, a 24 proc. podróżuje pieszo. "To bardzo optymistyczny dla nas wynik. Co prawda udział podróży autem spadł zaledwie o 1 punkt procentowy, ale ten fakt zainicjował zmianę tendencji. Udział ruchu niesamochodowego jest na poziomie 59 proc. - to dobrze wróży naszemu celowi zawartemu we Wrocławskiej Polityce Mobilności – chcemy żeby ten udział w 2020 osiągnął poziom co najmniej 60 proc." – powiedziała Monika Kozłowska- Święconek, dyrektor Biura Zrównoważonej Mobilności.

W stosunku do badań sprzed ośmiu lat wzrosła liczba osób wybierających rower i ruch pieszy, spadł zaś odsetek korzystających z komunikacji zbiorowej.

"Z analiz modal split innych miast, szczególnie tych z Europy Zachodniej, które są w procesie kształtowania zrównoważonej mobilności, wynika, że zmiana tendencji w podróżowaniu następuje w kilku krokach. Zwykle w pierwszym kroku zwiększa się udział podróży rowerowych – z odpływem z komunikacji zbiorowej, a dopiero później z użytkowników aut do komunikacji zbiorowej. Jesteśmy zatem w środku tego cyklu – widać pozytywną zmianę" – powiedziała Monika Kozłowska-Święconek.

Dodała, że teraz miasto będzie koncentrować się na rozwoju komunikacji zbiorowej, ale ruch pieszy i rowerowy będzie rozwijany co najmniej tak dynamicznie jak dotychczas.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Wrocław
ruch rowerowy

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....