TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

50 km tras rowerowych w dolinie Bystrzycy
PAP - Opublikowano: 10.01.2017 20:28:50
50 km tras rowerowych w dolinie Bystrzycy

Obok kąpielisk i przystani kajakowych koncepcja zagospodarowania doliny Bystrzycy zakłada powstanie 50 km tras rowerowych.

Zmiany obejmą ponad tysiąc hektarów terenów wzdłuż brzegów Bystrzycy, która przepływa przez Lublin na długości około 22 km. Inwestycje planowane są też na brzegach Zalewu Zemborzyckiego - zbiornika retencyjnego położonego na południowych obrzeżach miasta, w górnym biegu rzeki.

Realizacja koncepcji, zaplanowana na 10 lat, szacunkowo może kosztować około 600 mln zł. Władze samorządowe chcą sfinansować inwestycje głównie z funduszy unijnych, w tej i następnej perspektywie budżetowej. Opublikowanie koncepcji na stronach internetowych urzędu miasta rozpoczęło konsultacje społeczne, które mają potrwać do połowy lutego.

Prezydent Lublina Krzysztof Żuk podkreślił, że zagospodarowanie doliny Bystrzycy to jeden z najtrudniejszych i najważniejszych projektów, nad którym pracują władze miejskie. "W perspektywie najbliższych lat miasto ponownie zwróci się ku swojej rzece. Bystrzyca i jej dolina nie będzie już wyodrębnioną częścią, nieprzystającą do tego, co jest obok. Będzie ważna dla przestrzeni miasta i życia w nim" ? zapowiedział Żuk na konferencji prasowej.

Żuk zaznaczył, że pierwsze prace w dolinie Bystrzycy rozpoczną się już wkrótce. W przyszłym roku ruszy urządzanie parku na terenie dawnego wysypiska śmieci przy ul. Zawilcowej, gotowa jest dokumentacja rewaloryzacji Parku Ludowego; w przyszłym tygodniu ma być przedstawiony plan zagospodarowania błoni w okolicach Zamku Lubelskiego. Te i kolejne inwestycje mają złożyć się na kompleksowy projekt.

"Projekt jest już dojrzały; praca przynosi dobry efekt, służy tworzeniu obszaru rekreacji, wypoczynku, poprawy estetyki" ? podkreślił Żuk.

Koncepcja przygotowana przez lubelską spółkę Autorskie Biuro Architektury Investprojekt-Partner 6 zakłada budowę około 50 km tras rowerowych i oddzielnych 50 km ścieżek pieszych. Brzegi rzeki połączy dziewięć nowych kładek, a 11 już istniejących będzie przebudowanych. Powstanie dziewięć przystani kajakowych, cztery plaże, w tym dwie z kąpieliskami w odpowiednio ukształtowanych zatokach, a także specjalne miejsce dla kąpieli zimowych dla Lubelskiego Klubu Morsów, z przebieralnią i barem.

Urządzony będzie nowy Park Nadrzeczny w rejonie ul. Janowskiej, z naturalnie tam rosnącą zielenią, Park Rusałka przy obiektach sportowych w Alejach Zygmuntowskich, Ogród Jordanowski sąsiadujący z Osiedlem Przyjaźni, a także kilka wybiegów dla psów. Wybudowanych ma być 31 parkingów pozwalających na pozostawienie samochodu na czas wypoczynku nad rzeką. Wytyczona będzie turystyczna trasa szlakiem młynów wodnych, z panelami informacyjnymi, przypominająca tradycje młynarskie na tych terenach.

Zmodernizowane będą obiekty Lubelskiego Klubu Jeździeckiego. Nad Zalewem Zemborzyckim zaplanowano centrum żeglarstwa i sportów wodnych. W miejscu, gdzie Bystrzyca wpływa do zalewu, powstać ma polder, którego zadaniem będzie usuwanie z wody zanieczyszczeń biogennych. (PAP)

kop/ pad/


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Bystrzyca
trasy rowerowe
koncepcja
Lublin

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....