TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

50 km dróg rowerowych w Podlaskiem
PAP - Opublikowano: 23.11.2017 18:20:36
50 km dróg rowerowych w Podlaskiem

160 mln zł będzie kosztował projekt, w ramach którego w Białymstoku i ośmiu ościennych gminach powstaną nowe drogi, 50 km ścieżek rowerowych i przybędzie 12 nowych autobusów komunikacji miejskiej.

W czwartek w Białymstoku poinformowano o tym na konferencji prasowej z udziałem zastępcy prezydenta Białegostoku Adama Polińskiego, wicemarszałka województwa podlaskiego Macieja Żywno oraz wójtów i burmistrzów z ośmiu gmin, które biorą udział w tym przedsięwzięciu. To: Choroszcz, Czarna Białostocka, Dobrzyniewo Duże, Juchnowiec Kościelny, Łapy, Supraśl, Wasilków i Zabłudów.

90,4 mln zł na to przedsięwzięcie to pieniądze z UE, z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020, z puli na tzw. Zintegrowane Inwestycje Terytorialne (ZIT), które w regionie realizowane są na terenie Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego (BOF).

Stowarzyszenie tworzy Białystok i 9 ościennych gmin (jedna z nich nie uczestniczy w projekcie). Resztę funduszy dokładają samorządy, 15 mln zł dołożył także powiat białostocki, który nie jest partnerem w projekcie, ale go dofinansował - poinformowano na konferencji.

Wicemarszałek Maciej Żywno powiedział, że projekt pokazuje, iż narzędzie jakim jest ZIT "zaczyna się sprawdzać". Podkreślił, że zrealizowanie zapowiadanych inwestycji będzie oznaczało "nową jakość" w transporcie, w połączeniach komunikacyjnych gmin z Białymstokiem. Dodał, że to jest to, na co czekają i na co liczą mieszkańcy, bo wspólna komunikacja tworzy więź, która pokaże, że aglomeracja Białegostoku i całego BOF "stała się faktem".

Zastępca prezydenta Białegostoku Adam Poliński podkreślił, że realizowany projekt to dowód na "znakomitą" współpracę gmin z miastem Białystok i z samorządem województwa. Dodał, że projekt jest "bardzo znaczący", bo dotyczy gospodarki niskoemisyjnej, a to dbanie o czystsze środowisko. Tłumaczył, że budowane będą nowe odcinki dróg i modernizowane inne, by mogły tamtędy jeździć autobusy komunikacji miejskiej.

Burmistrz Łap Urszula Jabłońska powiedziała, że w ramach projektu powstanie ścieżka rowerowa z Płonki Kościelnej do Łasku. "To miejsce chętnie odwiedzane i atrakcyjne turystycznie" - mówiła. Ścieżka ma także prowadzić dalej do miejscowości Płonka Matyski i Gąsówka Skwarki. Ma to zachęcać wszystkich do turystyki rowerowej w gminie. Trwają przetargi. Prace maja ruszyć w 2018 r.

Gmina Wasilków chce zbudować ścieżkę rowerową do Białegostoku. Wasilków dostał ok. 10 mln zł, cały projekt w tej gminie będzie kosztował ok. 20 mln zł. Burmistrz Wasilkowa Mirosław Bielawski powiedział, że pieniądze przyczynią się do tego, że podbiałostocki Wasilków stanie się "piękniejszym, nowocześniejszym" miastem. Remontowane będą ważne ulice - Białostocka i Grodzieńska. Gmina przekazała już wykonawcy teren pod ścieżkę rowerową. Pierwszy etap tej ścieżki ma być gotowy w połowie 2018 r.

Cały projekt ma być gotowy w 2020 r.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Podlaskie
Białystok
RPO

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....