TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

40 mln zł na rozbudowę infrastruktury rowerowej w Tarnowskich Górach
PAP - Opublikowano: 31.01.2018 14:59:14
40 mln zł na rozbudowę infrastruktury rowerowej w Tarnowskich Górach

W Tarnowskich Górach, kosztem 40 mln zł, ma za kilka lat powstać 25 km dróg rowerowych, centrum przesiadkowe przy dworcu z miejscami parkingowymi i punktami do ładowania pojazdów elektrycznych, a także tunel dla rowerzystów i pieszych.

To jedna z największych inwestycji miejskich zaplanowanych na najbliższe lata. 85 proc. kosztów przedsięwzięcia mają pokryć fundusze unijne.

Lokalny samorząd podpisał właśnie wartą 350 tys. zł umowę na opracowanie koncepcji i programu funkcjonalno-użytkowego wszystkich tych zadań. Dokumentację wykona konsorcjum firm Neuteno i Velo. Obie firmy mają doświadczenie w projektowaniu podobnych rozwiązań komunikacyjnych. Na ich koncie są projekty i realizacje m.in. w Poznaniu, Małopolsce, Rybniku oraz powiatach pszczyńskim i będzińskim.

"To kolejny i jeden z najważniejszych elementów naszych prac nad tzw. mobilnością miejską, która ma ułatwić poruszanie się mieszkańców i przyjezdnych" - zaznaczył zastępca burmistrza Tarnowskich Gór Piotr Skrabaczewski, który podpisał umowę.

Naczelnik Wydziału Kultury, Turystyki i Promocji w tarnogórskim magistracie Piotr Korab, który jest jednocześnie miejskim oficerem rowerowym, zaznaczył, że ścieżki wraz z centrum przesiadkowym to ułatwienie w poruszaniu się po mieście dla mieszkańców, ale i turystów. Ma to tym większe znaczenie, że w ubiegłym roku zabytki Tarnowskich Gór zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO i od tego czasu w mieście zauważalny jest większy niż dotychczas ruch turystyczny.

"Jeśli w przyszłości dojdzie do tego system wypożyczalni miejskich rowerów, przyjezdni będą mogli zobaczyć nasze liczne zabytki - w tym także te związane z UNESCO - na jednośladach" – wskazał Korab. Jego zdaniem budowa rowerowej infrastruktury sprzyjać będzie, więc ściągnięciu do miasta kolejnych turystów, ale też będzie sprzyjało ograniczaniu ruchu samochodowego.

Jak wyjaśnił kierownik Biura Strategii, Rozwoju i Funduszy Zewnętrznych tarnogórskiego magistratu Jarosław Wasążnik, koncepcja i program funkcjonalno-użytkowy pozwolą na ubieganie się o dofinansowanie z UE.

W ramach inwestycji na terenie między dworcem kolejowym a wiaduktem na ul. Nakielskiej powstanie centrum przesiadkowe wraz z parkingiem. Nie wiadomo jeszcze, czy będzie to parking jedno czy dwukondygnacyjny. "Miejsce ma umożliwić podróżującym zostawienie samochodu bądź roweru i zmianę środka transportu na autobus lub pociąg. Będzie też można naładować pojazdy elektryczne" - wyjaśnił Wasążnik.

Od centrum przesiadkowego odchodzić mają cztery korytarze w postaci dróg rowerowych, łączące to miejsce z dzielnicami miasta. Planowane drogi rowerowe mają mieć w sumie 25 km. Częścią jednej z tras ma być tunelu pieszo-rowerowy w kierunku dzielnicy Lasowice, równolegle do istniejącego już tunelu drogowego.

Po sporządzeniu dokumentacji samorząd wyśle wniosek o dofinansowanie z UE. Ocena wniosku powinna nastąpić w czerwcu 2019 roku, na wrzesień zaplanowano wyłonienie wykonawcy. Realizacja zadania powinna skończyć się w 2022 roku.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Tarnowskie Góry
infrastruktura rowerowa
fundusze unijne
UE

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....