TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

300 km szlaku rowerowego wokół Zalewu Szczecińskiego
PAP/INFOBIKE.PL - Opublikowano: 13.01.2020 16:44:33
300 km szlaku rowerowego wokół Zalewu Szczecińskiego

Wokół Zalewu Szczecińskiego powstanie trasa rowerowa o długości blisko 300 km. Samorząd województwa zachodniopomorskiego podpisał umowę z firmą, która zajmie się budową i oznakowaniem szlaku po polskiej stronie.

Podpisano umowę

Samorząd województwa podpisał umowę z firmą PRD Nowogard, która zbuduje i oznakuje łącznie 10 odcinków tras rowerowych pomiędzy Międzyzdrojami a Skoszewem - poinformowały w poniedziałek służby prasowe zachodniopomorskiego marszałka. Całkowita wartość przedsięwzięcia to ponad 10,5 mln zł. Koszt działań po stronie polskiej to 8 mln zł.

"Widzimy rosnący potencjał w turystyce rowerowej na Pomorzu Zachodnim, nasi turyści chcą być aktywni i chcą korzystać z dobrej infrastruktury" - powiedział zachodniopomorski marszałek Olgierd Geblewicz. Jak dodał, "te ścieżki, które staramy się wyznaczać są albo niezależne od dróg publicznych albo wyznaczamy je na trasach o niskim natężeniu ruchu".

Pięć odcinków trasy za 6,9 mln zł

Firma PRD Nowogard wybuduje pięć odcinków trasy rowerowej. Nowe trasy powstaną pomiędzy Międzyzdrojami a Zalesiem, w Wapnicy, z Wapnicy do Lubczewa, a także w Zagórzu i Skoszewie. Ich łączna długość to blisko 6,5 km. Wykonawca oznakuje także pięć kolejnych odcinków o długości łącznie ośmiu kilometrów. Koszt przedsięwzięcia to 6,9 mln zł.

Inwestycje mają być ukończone do czerwca br., tak aby w okresie wakacyjnym można było podróżować po części pętli wokół Zalewu Szczecińskiego.

W ramach niemieckiej części przedsięwzięcia powiat Greifswald wybuduje blisko trzy kilometry trasy rowerowej. Partnerami działania są także Powiat Kamieński oraz gminy Międzyzdroje i Wolin, przez które przebiega szlak. Samorządy liczą, że trasa wzmocni ich potencjał turystyczny.

Na dwóch kółkach wokół Zalewu Szczecińskiego

Przedsięwzięcie "Na dwóch kółkach wokół Zalewu Szczecińskiego" otrzymało 7,6 mln zł wsparcia ze środków programu Interreg. Wszystkie działania mają zostać zrealizowane do końca 2021 r.

Pętla wokół Zalewu Szczecińskiego wykorzystuje istniejącą oraz tworzoną infrastrukturę w ramach szlaków Velo Baltica ze Świnoujścia do Międzyzdrojów i Blue Velo, z Międzyzdrojów do Szczecina.

W realizacji są już odcinki wzdłuż Zalewu Szczecińskiego: Skoszewo-Czarnocin, Modrzewie – Lubczyna i Lubczyna – Szczecin Dąbie, gdzie z uwagi na problemy wykonawców, obecnie przygotowywany jest przetarg na dokończenie robót budowlanych - poinformował urząd. W br. ogłoszony ma zostać m.in. przetarg na budowę i oznakowanie szlaku od Skoszewa do Wolina.

Licząca w sumie 292 kilometry pętla połączy zachodniopomorskie szlaki rowerowe z tymi w Meklemburgii Pomorzu Przednim i będzie przebiegać przez cztery obszary chronione: Woliński Park Narodowy i trzy obszary Natura 2000 - "Wolin i Uznam", Obszar Specjalnej Ochrony Ptaków "Zalew Szczeciński" i Obszar Specjalnej Ochrony Siedlisk "Ujście Odry i Zalew Szczeciński". (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Zalew Szczeciński
droga
szlak rowerowy

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....