TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

300 km dróg rowerowych w programie Trzaskowskiego
PAP, INFOBIKE.PL - Opublikowano: 26.09.2018 15:04:18
300 km dróg rowerowych w programie Trzaskowskiego

Budowa trzech nowych linii metra, kolejnych tras tramwajowych i 300 km ścieżek rowerowych – to postulaty z programu "Stolica lepszej komunikacji", który kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski promował w środę na ulicach Woli i Ochoty.

Trzaskowski, wraz z liderką Inicjatywy Polska Barbarą Nowacką oraz kandydatami koalicji Obywatelskiej (PO, Nowoczesna, IP) na radnych, kontynuował w środę rozpoczętą dzień wcześniej razem z szefem PO Grzegorzem Schetyną, akcję wyborczą pod hasłem "Metro Europa".

Na konferencji prasowej, zorganizowanej przy stacji M2 na rondzie Daszyńskiego, Trzaskowski po raz kolejny przestrzegał przed konsekwencjami "awanturniczej polityki PiS", która – według niego – może doprowadzić do tego, że samorządy, w tym stolica, straci cześć funduszy na inwestycje. Przypomniał, że to właśnie środki z UE mają w dużej części pokryć budowę kolejnych odcinków drugiej linii metra w kierunku Bemowa i Ursusa. "Chcemy jasno podjąć te zobowiązania, że będziemy szukali funduszy, że będziemy rozwijali dalej Warszawę. Chcemy rozmawiać o tej ofercie programowej tutaj, na ulicach Warszawy" – podkreślił kandydat Koalicji Obywatelskiej.

Na tę ofertę składa się tzw. sześciopak, czyli ponad 30 propozycji ujętych w sześciu hasłach: "Stolica lepszej komunikacji", "Wspieramy rodziny", "Zielona stolica", "Zdrowa Warszawa", "Warszawa dla seniorów" oraz "Stolica innowacji".

Wśród postulatów dotyczących komunikacji publicznej, znalazły się m.in. budowa trzech nowych linii metra i rozbudowa SKM-ki, nowe trasy tramwajowe (Wola - Ochota – Mokotów; linia na tzw. zieloną Białołękę oraz łącząca metro Wilanowska z tzw. Mordorem), 8 tys. miejsc parkingowych w ramach systemu "P+R" oraz 300 km tras rowerowych.

Trzaskowski przypomniał, że w tym roku Rada Warszawy wprowadziła darmowy bilet komunikacji miejskiej dla uczniów szkół podstawowych. Kolejnym krokiem – według niego – miałoby być wprowadzenie identycznego ułatwienia dla uczniów szkół średnich.

Barbara Nowacka podkreślała, że Koalicja Obywatelska proponuje wyborcom "pozytywny program, radosną, energetyczną, sprawiedliwą zmianę" dla Polski. Jednym z jej elementów jest postulat rozwoju inwestycji w komunikację publiczną.

Nowacka przypomniała też, że wśród propozycji programowych koalicji jest budowa kolejnych parkingów na obrzeżach miasta, a także w jego centrum, tworzenie tzw. buspasów, nowych linii tramwajowych oraz stopniowe unowocześnianie taboru autobusowego i tramwajowego.

Według Nowackiej, aby ten program można było realizować, potrzebne są środki z funduszy europejskich. "Bez dobrej współpracy z UE, bez prężnego gospodarza, który umie negocjować, nie złote piaski w Dubaju, tylko realne rzeczy, jak tramwaje, jak dofinansowanie do parkingów, jak rozwój infrastruktury miejskiej, nie będziemy mogli tego osiągnąć" – powiedziała liderka Inicjatywy Polska.

Po konferencji prasowej Trzaskowski, Nowacka, przewodnicząca Rady Warszawy Ewa Malinowska-Grupińska oraz towarzyszący im kandydaci na radnych (m.in. Aleksandra Gajewska, Tomasz Sybilski, Joanna Staniszkis i lider stołecznych radnych PO Jarosław Szostakowski) udali się tramwajem na ul. Grójecką, następnie spacerem na plac Narutowicza. Tam rozdawali ulotki Trzaskowskiego i zachęcali mieszkańców stolicy do głosowania na swego kandydata.

Gdy Trzaskowski i towarzyszący mu działacze koalicji czekali na rondzie Daszyńskiego na tramwaj, na przystanek podjechał specjalny kampanijny tramwaj ruchów miejskich skupionych wokół stowarzyszenia Miasto Jest Nasze (ich kandydatką na prezydenta Warszawy jest Justyna Glusman). Aktywiści zapraszali polityków PO, Nowoczesnej i Inicjatywy Polska do wspólnej przejażdżki. "Dziękujemy, jedziemy komunikacją miejską" – odparł Trzaskowski. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Trzaskowski
Warszawa
wybory
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....