TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

3 miliony wypożyczeń Poznańskiego Roweru Miejskiego
InfoBike.pl - Opublikowano: 05.09.2018 17:00:02
3 miliony wypożyczeń Poznańskiego Roweru Miejskiego

Poznański Rower Miejski przekroczył kolejną granicę. Od początku działania systemu, czyli od 2012 roku, rowery były wypożyczane już 3 miliony razy. Dokładnie 31 sierpnia nastąpiło wypożyczenie numer 3 000 000.

System roweru miejskiego działa w Poznaniu od 15 kwietnia 2012. Przez pierwsze trzy sezony liczba rowerów i wypożyczeń nie zapowiadały popularności miejskiej wypożyczalni jednośladów. Przez te trzy lata było niecałe 200 tysięcy wypożyczeń. W trakcie kolejnych czterech sezonów - już ponad 2,8 miliona.Pod koniec lipca tego roku po raz pierwszy w trakcie jednego sezonu PRM osiągnął milion wypożyczeń. Na pobicie kolejnego rekordu trzeba było czekać trochę ponad miesiąc.

1,7 mln w jeden sezon

W 2012 roku działało tylko siedem stacji z 80 rowerami. Trzy lata później było ich już pięć razy więcej, a liczba wypożyczeń przekroczyła 120 tysięcy. W kolejnych latach przybywało stacji i rowerów. Obecnie jest ich odpowiednio 113 i 1200. Cały poprzedni sezon, który zakończył się po raz pierwszy w grudniu, zamknął się przekroczeniem miliona wypożyczeń. W tym roku liczba ta już zbliżyła się do 1,3 miliona, a do końca sezonu pozostały jeszcze trzy miesiące. Jeżeli pogoda będzie dopisywać, to zakładana liczba 1,7 miliona wypożyczeń z pewnością zostanie przekroczona.

Miliony w kolejnych latach

W przyszłym sezonie szykują się spore zmiany w systemie PRM. Rok 2018 jest ostatnim, w którym obowiązuje umowa z firmą Nextbike. Właśnie trwa przetarg na operatora PRM do końca 2022 roku.

Równocześnie będą funkcjonowały dwa systemy - 1200 rowerów trzeciej generacji i - docelowo - 800 czwartej generacji. Przewagą tych ostatnich będzie możliwość pozostawienia w dowolnym lub wyznaczonym miejscu, ale bez potrzeby wpięcia w stację lub do innego roweru. Wszystkie rowery będą posiadać nadajniki GPS oraz zamki blokujące.

Wyznaczone zostaną strefy - tzw. wirtualne stacje - w których użytkownicy będą mogli zwracać rowery - w sąsiedztwie obecnych stacji oraz nowe miejsca, w których brakuje stacji 3 generacji. Nie zmienią się ogólne zasady korzystania z roweru publicznego oraz taryfa opłat. Obecne rowery i stacje zostaną - w uzasadnionych przypadkach będzie można zmienić ich lokalizację.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rower miejski
Poznań
NextBike
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....