TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

250 nowych rowerów dla Płockiego Roweru Miejskiego od Orlenu .
PAP InfoBike.pl - Opublikowano: 22.07.2020 12:35:38
250 nowych rowerów dla Płockiego Roweru Miejskiego od Orlenu .

PKN Orlen powiększy system Płockiego Roweru Miejskiego o 250 jednośladów w 25 lokalizacjach. Oznacza to, że w obecnym sezonie do dyspozycji korzystających z wypożyczalni rowerów będzie łącznie 500 pojazdów na ponad 56 stacjach, zarówno w Płocku, jak i okolicznych miejscowościach - podała spółka.

PKN Orlen, którego siedziba i główny zakład produkcyjny znajduje się właśnie w Płocku (Mazowieckie) poinformował, że nowe stacje rowerowe, które uruchamia spółka, będą kompatybilne z istniejącym systemem miejskim wypożyczania jednośladów.

Płocki Rower Miejski uruchomiono w sierpniu 2018 r. w ramach umowy zawartej do 2020 r. między Urzędem Miasta a Nextbike Polska. System wypożyczalni działał też w 2019 r., w pierwszym pełnym sezonie, czyli od kwietnia do listopada. W tym roku wypożyczalnie rowerów miały zostać otwarte 1 kwietnia, jednak z uwagi na obostrzenia wynikające ze stanu epidemii koronawirusa, termin ten został odwołany. Wznowienie działalności nastąpiło 8 maja.

"PKN Orlen wyposaży Płocki Rower Miejski w dodatkowe 250 rowerów w 25 lokalizacjach. Oznacza to, że w obecnym sezonie użytkownicy jednośladów, w ramach systemu miejskiego, będą mieli do dyspozycji łącznie 500 rowerów na ponad 56 stacjach, zlokalizowanych zarówno w Płocku, jak i na obrzeżach miasta po lewobrzeżnej stronie Wisły oraz w pobliskim Łącku, Słupnie i Liszynie" - oznajmił w środowym komunikacie koncern. Podał przy tym, że "jak wynika z analiz operatora systemu Nextbike, Płock po zainstalowaniu przez PKN Orlen dodatkowych stacji rowerowych, będzie najlepiej wyposażonym w tym zakresie miastem w Polsce z liczbą mieszkańców powyżej 100 tys.".

Koncern wyjaśnił, że jego stacje rowerowe będą tam "w pełni kompatybilne z istniejącym systemem miejskim". Zapewnił, iż oznacza to, że pojazdy pobrane z innych lokalizacji, będzie można pozostawić w dowolnych terminalach ORLEN na terenie miasta i odwrotnie; wypożyczanie będzie odbywać się również na tych samych zasadach finansowych i za pomocą obecnie funkcjonujących aplikacji miejskich.
"W ramach społecznej odpowiedzialności biznesu poszerzamy ofertę dla lokalnej społeczności w Płocku. Dwukrotne zwiększenie bazy rowerów płockiego systemu miejskiego to kolejny projekt, którego beneficjentami będą mieszkańcy miasta i okolic, a także turyści. W ten sposób umiejętnie łączymy społeczną odpowiedzialność biznesu z promocją aktywnego trybu życia" – powiedziała Agata Górnicka, dyrektor biura relacji z otoczeniem w PKN Orlen, cytowana w środowym komunikacie spółki.

Jak wyjaśnił koncern, przy wyborze lokalizacji nowych stacji w systemie Płockiego Roweru Miejskiego "pod uwagę brano przede wszystkim potrzeby zgłaszane przez mieszkańców np. na forach dyskusyjnych, opinie członków klubu turystyki rowerowej, odległości pomiędzy stacjami, bliskie położenie ścieżek rowerowych, a także sugestie ze strony właścicieli gruntów, na których zostaną ustawione stacje". "Wybrane miejsca są istotne z punktu widzenia rozwoju całego systemu roweru miejskiego. Wypożyczanie pojazdów będzie możliwe po sukcesywnym przygotowaniu i utwardzeniu gruntów do montażu terminali i stojaków na rowery" - podkreślono w informacji.

PKN Orlen zaznaczył, że pasjonaci rowerowych wycieczek będą mogli dojechać do stacji rowerowych, które zostaną ustawione w miejscach bardziej oddalonych od centrum Płocka, czyli do okolicznych miejscowości, np. Liszyna i Słupna, do kąpieliska nad jeziorem w Grabinie, a także do centrum Łącka.

"Niezwykłe położenie naszej gminy wśród lasów i jezior oraz niemal 40-kilometrowa sieć ścieżek rowerowych i 30 km ścieżek dydaktycznych sprawia, że turyści traktują nasz obszar jako atrakcyjny teren do aktywnego wypoczynku. Dlatego też cieszy nas fakt zainstalowania stacji rowerowych w naszej okolicy. Mam nadzieję, że wpłynie to na wzrost aktywności fizycznej wśród mieszkańców jak i gości naszej gminy" – powiedział wójt gminy Łąck Zbigniew Białecki. Jak dodał, w najbliższych latach gmina chce wybudować miasteczko rowerowe w Łącku, a także ścieżki rowerowe na trasie Nowe Rumunki – Gąbin oraz ukończyć ostatni etap ścieżki Łąck – Gostynin.
PKN Orlen zapowiedział, iż mając na uwadze to, że wielu jego pracowników korzysta z jednośladów, dojeżdżając do pracy, nowe stacje rowerowe zostaną ustawione także przed bramami prowadzącymi do płockiego zakładu produkcyjnego koncernu.

W 2018 r., czyli w pierwszym, niepełnym sezonie Płockiego Roweru Miejskiego działało 27 stacji wypożyczania, w tym 25 własnych i 2 patronackie, gdzie łącznie było ponad 260 rowerów - w ciągu czterech miesięcy funkcjonowania systemu odnotowano wówczas 145 tys. wypożyczeń. Z kolei w 2019 r., w pełnym już sezonie trwającym od 1 kwietnia do 30 listopada, jednoślady wypożyczono tam prawie 290 tys. razy. Działało już wtedy w Płocku łącznie 31 stacji z 304 rowerami wraz z patronacką siecią handlową stacji oraz punktem zlokalizowanym w pobliskim Gulczewie Nowym, w gminie Słupno.

Uruchamiając w maju, po zimowej przerwie oraz spowodowanej obostrzeniami stanu epidemii koronawirusa system wypożyczalni rowerów, Urząd Miasta Płocka informował, że system obejmował tam wtedy 32 stacje i 311 jednośladów - wypożyczalnie będą czynne do listopada. Obecnie wszystkie rowery należące tam do płockiego systemu są regularnie dezynfekowane.

W Płocku sieć tras rowerowych to ponad 70 km. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rower
Płock
Orlen

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....