TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

230 km rowerowych dróg Krakowa [FILM]
InfoBike.pl - Opublikowano: 14.01.2019 18:30:00
230 km rowerowych dróg Krakowa

W Krakowie powstało ponad 230 km infrastruktury rowerowej (w tym drogi dla rowerów, pasy rowerowe, kontrapasy oraz tzw. kontraruch rowerowy, gdzie dopuszczona jest jazda rowerem "pod prąd" na ulicach jednokierunkowych w strefie ruchu uspokojonego, czyli z ograniczeniem prędkości do 30 km/).

W roku 2018 oddane zostały kolejne kilometry ścieżek. To m.in. nowe drogi rowerowe wzdłuż odcinków ulic: Nowohuckiej; Zakopiańskiej; Piasta Kołodzieja, Srebrnych Orłów, Wiślickiej; Marii Konopnickiej.

Budowa tras rowerowych pomimo srogiej zimy w wielu miejscach wciąż jest prowadzona. Dzięki inwestycji prowadzonej przy ul. Kamieńskiego niebawem uda się połączyć Prokocim z centrum miasta. Obecnie z uwagi na konieczność poprowadzenia drogi rowerowej nad torami kolejowymi i konieczność wybudowania dodatkowej kładki tylko dla rowerzystów prowadzone są rozmowy z PKP.

Opracowywane są projekty dróg dla rowerów: od ulicy Powstańców wzdłuż ulic Strzelców i Lublańskiej do estakady wraz z dostosowaniem tunelu łączącego ulice brogi-Rakowicka do ruchu rowerowego; wzdłuż ulic Babińskiego i Skotnickiej od ul. Bunscha do ul. Trockiego.

Kolejne przetargi

W pierwszym kwartale tego roku ogłoszone zostaną przetargi na budowę dróg dla rowerów: od klasztoru Sióstr Norbertanek do istniejącego odcinka ścieżki przy Moście Zwierzynieckim, od Wioślarskiej do ul. Jodłowej oraz od ul. Mirowskiej do granicy miasta; budowę ścieżki wzdłuż Al. Solidarności; oraz z projektu Budżetu Obywatelskiego "Łączymy Parki Krakowa". Sytuacja w branży budowlanej w roku 2018 odbiła się na zaplanowanych do realizacji inwestycjach. Po raz pierwszy przy okazji wielomilionowego budżetu do przetargu nie stanęli wykonawcy, ale dzięki zarezerwowanym w budżecie środkom przetargi zostaną powtórzone.

Również przy okazji ważnych inwestycji drogowych, związanych z poprawą nawierzchni na jezdni staramy się pamiętać o rowerzystach. W ramach modernizacji linii tramwajowej do Bronowic, obok wymiany nawierzchni i chodników budowana jest droga rowerowa. DDR powstają przy przebudowywanej ul. Igołomskiej czy budowanej Trasie Łagiewnickiej. Podobnie będzie przy okazji modernizacji ulicy Krakowskiej. Tu w sercu Kazimierza, po remoncie jednej z najważniejszych jego ulic znajdzie się miejsce dla rowerzystów.

Prace prowadzone były również wzdłuż ul. Armii Krajowej, na odcinku od ul. Przybyszewskiego oraz na ul. Jasnogórskiej do granic miasta. Ale tu z uwagi na zimę i temperatury niesprzyjające pracom bitumicznym prace zostały przerwane do wiosny.

Innowacyjne kontrapasy

Kraków nie boi się innowacji, pierwsze drogi dla rowerów powstały w latach 50. XX wieku, gdzie? - W Nowej Hucie. Pierwsze kontrapasy na ulicach jednokierunkowych, którymi mogli sprawnie przemieszczać się cykliści powstały również na ulicy Kopernika w 2002 roku. Tu miasto również było pionierem przy wprowadzaniu nowych rowerowych idei.

W pierwszym kwartale tego roku rozpoczną się prace związane ze zmianą organizacji ruchu w pobliżu zalewu Bagry. Na ulicach okalających zalew, celem uspokojenia ruchu zmieniona zostanie organizacja ruchu umożliwiająca wprowadzenie kontraruchu dla rowerzystów na kilkunastu ulicach przy zalewie.

Od lat Kraków konsekwentnie realizuje politykę rowerową, inwestując nie tylko w infrastrukturę, ale także w starania zmiany zachowań komunikacyjnych mieszkańców. Sporym zainteresowaniem cieszy się miejski konkurs "Rowerem do pracy, czyli dom, rower, praca… i tak w kółko". W 2018 roku pracownicy 80 krakowskich firm i instytucji wybrali siodełko zamiast fotela samochodowego czy autobusu i przejechali łącznie 1 010 500 km.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
droga
Kraków

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....