TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

215 mln na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego
PAP, INFOBIKE.PL - Opublikowano: 14.08.2018 16:23:40
215 mln na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego

Minister Infrastruktury zatwierdził do realizacji 17 programów inwestycji dla zadań drogowych; łączny ich koszt to ok. 215 mln zł - poinformował we wtorek resort. Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na rozbudowę dróg krajowych, przebudowę skrzyżowań, budowę chodników oraz ścieżek rowerowych.

"Są to zadania związane z rozbudową dróg krajowych, budową przepustów oraz poprawą bezpieczeństwa uczestników ruchu poprzez przebudowę skrzyżowań, budowę chodników i kładek dla pieszych oraz ścieżek rowerowych, budowę zatok autobusowych, odwodnienia i sygnalizacji świetlnej" - czytamy w komunikacie Ministerstwa Infrastruktury.

Ministerstwo przekazało, że prace te będą realizowane w województwach: zachodniopomorskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim, mazowieckim, wielkopolskim, dolnośląskim, opolskim, małopolskim i podkarpackim.

W przypadku województwa zachodniopomorskie przewidziano m.in. budowę przepustu w ciągu drogi krajowej nr 11 w m. Głodowa (aneks). Okres realizacji robót to 2018 r.

W województwie pomorskim prace dotyczyć będą drogi krajowej 21 w miejscowości Kruszyna, gdzie zostanie wybudowany chodnik o długości 342 m wraz z kanałem technologicznym oraz wyremontowany przepust pod drogą. Okres realizacji robót to 2019 r. Ponadto zainstalowana będzie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 6 z ul. Równą i ul. Kochanowską w miejscowości Gościcino.

W województwie warmińsko-mazurskim prace budowlane dotyczyć będą drogi krajowej 57 w miejscowości Szczytno, gdzie inwestycje obejmą m.in. przebudowę skrzyżowań, w tym jednego na rondo, budowę dwóch zatok autobusowych wraz z peronami i miejscami pod wiaty przystankowe, czy wykonanie chodników i ścieżki rowerowej z kostki brukowej o grub. 8 cm. Okres realizacji robót to 2019-2020 r.

Jeśli chodzi o województwo mazowieckie tutaj prace odbędą się na drodze krajowej 10 w miejscowości Kisielewo (budowa chodnika wraz z kładką dla pieszych nad rowem melioracyjnym), na drodze krajowej 63 w miejscowości Kowiesy (m.in. budowa chodników i ścieżki rowerowej). Okres realizacji robót w obu przypadkach to 2018 r.

W województwie wielkopolskim zostanie wybudowana sygnalizacja świetlna w miejscowości Czekanów w ciągu drogi krajowej nr 25, w miejscowości Niedźwiedź w ciągu drogi krajowej nr 11. Okres realizacji robót w obu przypadkach to 2018 r.

W województwie dolnośląskim nastąpi rozbudowa drogi krajowej nr 3 na odcinku Bolków – Jelenia Góra wraz z obwodnicą Kaczorowa. Zadanie obejmuje odcinek drogi o długości około 17,5 km. Okres realizacji robót to lata 2022–2024. Ponadto w województwie tym inwestycje dotyczyć będę drogi krajowej 36 koło miejscowości Grzeszyn (aneks) i w miejscowości Wińsko (aneks). Okres realizacji robót w obu przypadkach to ten rok.

W województwie opolskim zostanie wybudowana droga dla pieszych i rowerzystów w ciągu drogi krajowej 45 w miejscowości Polska Cerekiew. Okres realizacji robót to 2018 r.

W województwo małopolskim inwestycje dotyczyć będą drogi krajowej 28 na odcinku Rudze – Trzebieńczyce oraz w miejscowościach Świnna Poręba, Jaszczurowa, Mucharz i Kasina Wielka, a także drogi krajowej 75 w miejscowościach Mochnaczka Wyżna, Mochnaczka Niżna, Tylicz. Okres realizacji wszystkich inwestycji to obecny rok.

Jeśli chodzi o województwo podkarpackie to prace odbywać się będą na drodze krajowej 94 w miejscowości Parkosz (aneks). Zakres inwestycji obejmuje przebudowę drogi na odcinku ok. 1,5 km w tym m.in. budowę ciągów pieszo-jezdnych, przebudowę skrzyżowań. Okres realizacji robót to bieżący rok. (PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MI
Ministerstwo Infrastruktury
infrastruktura rowerowa
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....