TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

19 km nowej trasy rowerowej nad Bałtykiem
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 24.09.2019 19:28:42
Zdj. Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Nową trasą rowerową z Pleśna do Mielna, która wchodzi w skład Velo Baltica, można już jeździć. Na inwestycję składają się cztery odcinki o długości 18 km. Koszt prac wyniósł ponad 7,3 mln zł.

- Ten szlak przez lata cieszył się sporą popularnością dzięki takim atrakcjom jak mieleński las, okoliczne bunkry, pobliskie piękne plaże. Oplatając region siecią tras rowerowych Pomorza Zachodniego nie mogliśmy przegapić tej perełki. Wpisanie odcinka z Pleśnej do Mielna w szlak Velo Baltica był oczywistością. Teraz, z radością oddajemy go miłośnikom rowerów – powiedział wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego, Tomasz Sobieraj.

Pięć miesięcy prac

Na otwarcie szlaku zorganizowano rajd rowerowy na nowo oddanym odcinku Pleśna-Mielno. Inwestycja została zrealizowana przez Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie. Szlak ma 18 km długości, z czego niecałe 9 km wybudowano od zera.

Budowa rozpoczęła się pod koniec kwietnia br. i trwała niespełna pięć miesięcy. Łącznie powstały cztery odcinki, które pozwalają przejechać na rowerze przez Mielno, Chłopy, Sarbinowo, Gąski, Ustronie Morskie i Sianożęty, czyli miejscowości gdzie są takie atrakcje jak przystań rybacka w Chłopach, Latarnia morska w Gąskach, czy 16 południk koło Chłopów. Wartość inwestycji wyniosła ponad 7,3 mln zł, z czego 6,1 mln zł stanowiło dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014- 2020 – informuje Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego.

1100 km szlaków rowerowych

Pomorze Zachodnie ma w planach wybudowanie infrastruktury rowerowej w ramach projektu Sieci Tras, która będzie liczyła łącznie 1100 km. Wg informacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, nowo wybudowane odcinki łączą się ze ścieżkami rowerowymi, które zostały zbudowane, bądź są budowane przez lokalne samorządy. Prowadząca wzdłuż Wybrzeża Bałtyku trasa Velo Baltica po połączeniu wszystkich istniejących i budowanych odcinków, na terenie zachodniopomorskiego osiągnie długość około 240 km.

110 km tras rowerowych w rok

W 2018 roku Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego zbudował i oznakował ok. 110 km tras. Ich koszt wyniósł ponad 44 mln zł. W tym roku realizuje budowę tras rowerowych o długości blisko 290 km. Koszty budowy wynoszą ponad 75 mln zł. Wg informacji UMWZ, większość z tych inwestycji zostanie zakończona w przyszłym toku.

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Bałtyk
Velo Baltica
droga

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....