TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

19 500 rowerów - plany Nextbike Polska na rok 2018
ISB NEWS, PAP InfoBike.pl - Opublikowano: 23.08.2017 15:31:23
19 500 rowerów - plany Nextbike Polska na rok 2018

Nextbike Polska jest operatorem systemów publicznego roweru w 26 miastach w Polsce, a jej udział w polskim rynku to ok. 80%. Z okazji debiutu na NewConnect firma opowiedziała o swoich planach.

-"Jesteśmy pierwszą na świecie spółką z branży bike sharing na giełdzie. Chcemy rozwijać się jeszcze bardziej dynamicznie. Nasza flota wzrosła w kilka lat do ok. 12 tys. rowerów i wierzymy, że silny wzrost liczby obsługiwanych przez nas rowerów będzie się utrzymywał. Miasta w których już działamy są wciąż nienasycone, a kolejne są bardzo zainteresowane. Szacujemy, że jedynie ok. 30% potencjału tego rynku zostało dotychczas zagospodarowane w kraju" - powiedział Wojtkiewicz podczas debiutu na rynku NewConnect. -"Mamy ok. 1,3 mln zarejestrowanych użytkowników. To daje dodatkowo duży potencjał do zwiększania marży z usług do sektora prywatnego, czyli reklamy, działań partnerskich lub sponsorskich. Aktualnie 30% naszych przychodów stanowią przychody z B2B" - wskazał prezes Nextbike Polska, Tomasz Wojtkiewicz.

Zapowiedział, że spółka zamierza uczestniczyć we wszystkich kolejnych przetargach w nowych miastach, jak i "dogęszczać" sieć rowerową w dotychczasowych.

-"Przyszły rok będzie bardzo dynamiczny. Zostaną rozpisane kontrakty w Trójmieście i aglomeracji śląskiej. Szacujemy, że nawet 6-10 tys. nowych rowerów może zostać dostarczone w 2018 na rynek. Środki z emisji wykorzystamy na wkład własny do kontraktów" - ocenił Wojtkiewicz. (ISBnews)

Dobry kurs

Kurs akcji spółki Nextbike Polska w debiucie na rynku NewConnect wzrósł o 13,05 proc., do 133 zł. Kurs odniesienia to 117,65 zł.

Na koniec 2016 spółka posiadała we flocie 7.799 rowerów, na koniec maja 2017 było to 10.780 sztuk. Prognozowana liczba rowerów na koniec 2017 to 12.954. W 2018 zarząd oczekuje wzrostu floty o 6.600 sztuk, tj. do poziomu ok. 19.500 rowerów. Spółka szacuje, że w maju 2017 r. w ramach miejskich systemów rowerowych w całej Polsce użytkowanych było około 15.000 rowerów, co oznacza, że Nextbike Polska posiada ok. 80 procentowy udział w krajowym rynku.

Wyniki i plany

W ocenie zarządu Nextbike Polska, potencjał polskiego rynku systemów rowerowych może osiągnąć 47 tys. rowerów w ciągu najbliższych kilku lat.

W całym 2016 spółka osiągnęła 34,6 mln zł przychodów, EBITDA wyniosła 12,8 mln zł, zysk operacyjny wyniósł 8,9 mln zł, a zysk netto 6,1 mln zł.

W pierwszym półroczu Nextbike Polska wypracował 17,7 mln zł przychodów, EBITDA wyniosła 5,6 mln zł, zysk operacyjny wyniósł 2,2 mln zł, a zysk netto 1,1 mln zł.

Nextbike Polska jest operatorem samoobsługowych wypożyczalni rowerów miejskich. Działa w Polsce od 2011 roku na licencji niemieckiej firmy Nextbike GmbH. Większościowym akcjonariuszem Nextbike Polska jest notowana na GPW spółka Larq.(PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Nextbike
wypożyczalnia

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....