TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

17 milionów zł na inwestycje rowerowe we Wrocławiu
WROCLAW.PL - Opublikowano: 07.12.2016 21:22:01
Zdj. Wroclaw.pl

Oficer rowerowy podsumował sezon rowerowy 2016 i zapowiedział nowe inwestycje na przyszły rok. Na realizację programu rowerowego we Wrocławiu przeznaczono 17 mln zł. 

Długość tras rowerowych we Wrocławiu na koniec 2016 roku to 255 km, plus 98 km na wałach wokół Odry. Nowe ścieżki dla rowerzystów powstały m.in. na ul. Ślężnej, Powstańców Śląskich, na Bulwarze Dunikowskiego, Grodzkiej, ul. Nowy Świat, czy Racławickiej. Dużo wydarzyło się także przy wrocławskich rzekach. Rowerzyści zyskali kładki, które bardzo ułatwiają im przejazd pod mostem Szczytnickim, pod mostami Jagiellońskimi, mostem Pokoju, mostami Warszawskimi - informuje oficjalny serwis internetowy Wrocławia.

We Wrocławiu w tej chwili jest ponad 7000 miejsc parkingowych dla rowerów, 760 z nich jest zadaszona. Oficer rowerowy podjął też wiele interwencji, które ułatwiły jazdę na rowerze po Wrocławia, chodzi m.in. o wymianę włazów w studzienkach telekomunikacyjnych czy przesunięcia latarni, tak aby nie przeszkadzały rowerzystom. 

Promocja jazdy na rowerze 

Ale nie tylko infrastrukturą w tym roku żył świat rowerowy. Wiele działo się też w zakresie promocji jazdy na rowerze. Powstało wiele poradników, jak poruszać się bezpiecznie na rowerze po Wrocławiu. Wrocław kolejny raz brał udział w Europejskim Wyzwaniu Rowerowym, w 24 szkołach została zrealizowana akcja Rowerowy Maj. W stolicy Dolnego Śląska hucznie obchodzono Wrocławskie Święto Rowerzysty, odbył się też konkurs na Rowerowe Twarze Wrocławia i Festiwal Filmów Rowerowych.

Biuro oficera rowerowego prowadziło też pomiary ruchu. Na skrzyżowaniu Powstańców Śląskich/Swodobna naliczyli 822 rowerzystów na godzinę co daje średnią jeden rowerzysta co 4 sekundy. Przez most Grunwaldzki w godzinę przejeżdża 691 rowerzystów. 

- Szacuje się, że w tej chwili ruch rowerowy stanowi 6 procent całego ruchu drogowego we Wrocławiu. Apetyty mamy większe i będziemy pracować, żeby te proporcje zmienić i zwiększać sukcesywnie udział rowerzystów w ruchu drogowym ? mówi Daniel Chojnacki. Od 2014 do 2016 ten wzrost był na poziomie 14,8 %. 

Nowe inwestycje w 2017 roku 

Oficer rowerowy zapowiedział też sporo inwestycji na kolejny rok. Z budżetu miasta na program rowerowy będzie przeznaczone 17 mln zł. Inwestycje rowerowe obejmą ul. Piłsudskiego, Sułowską, al. Hallera, ul. Trzebnicką, Żmigrodzką, Na Grobli, Traugutta, Pułaskiego, Wyszyńskiego, Borowską, czy Grabiszyńską. Do 2018 roku planowa są także prace w na trasie Powstańców Śląskich-Orla-Krzycka a także Karkonoska-Krzycka-Francuska. W planach są również wyniesienia przejazdów rowerowych, aby były bardziej bezpieczne.

Na promocję jazdy na rowerze i edukację będzie przeznaczone około 200 tysięcy złotych.

Zobacz prezentację  Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Wrocław
oficer rowerowy
inwestycje rowerowe

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....