TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

1400 nowych stojaków rowerowych na stacjach i przystankach
INFORMACJA PRASOWA - Opublikowano: 10.07.2016 16:15:56
1400 nowych stojaków rowerowych na stacjach i przystankach

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. montują stojaki rowerowe na 339 stacjach i przystankach. O lokalizacji 1400 udogodnień zdecydowali rowerzyści, lokalne stowarzyszenia i samorządy. W tym roku do dyspozycji cyklistów dojeżdżających do pociągów będzie w sumie ponad 6 500 stojaków.


Montaż stojaków PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. rozpoczęły w 2014 roku. Średnio na stacjach planowane są 3 stojaki dla rowerów. W tym roku pierwsze stanęły już w kwietniu, a montaż zaplanowano na 339 stacjach i przystankach w całej Polsce. W sumie rowerzyści będą mieli do dyspozycji ponad 6500 stojaków.

 

Nowe lokalizacje były odpowiedzią na zgłoszenia, które Polskie Linie Kolejowe przyjmowały od rowerzystów i lokalnych władz. W tym roku PLK postawiły już nowe stojaki na 203 stacjach i przystankach. 169 stojaków ustawiono na Podkarpaciu, m.in. w Głuchowie, Leżajsku, Tryńczy. 101 udogodnień znalazło się w pomorskich miejscowościach: Hel, Kościerzyna, Tczew i Żukowo Wschodnie - tym samym, wraz z wcześniej zamontowanymi 588 stojakami, Pomorze ma stacje najlepiej doposażone w stojaki rowerowe.


Giżycko, Morąg, Pasłęk ? to nowe lokalizacje stojaków rowerowych na Mazurach. Zarządca infrastruktury zaplanował tam 82 konstrukcje. W województwie kujawsko ? pomorskim w kilku miejscowościach 28 nowych urządzeń uzupełni potrzeby rowerzystów. W poprzednich latach PLK postawiły już w tym regionie blisko 140 stojaków rowerowych.


W województwie śląskim 71 nowych stojaków znajdą rowerzyści w okolicach Częstochowy. Montaże zrealizowano w 17 lokalizacjach, m.in. w Myszkowie, Rusinowicach, Herbach Starych.

Od początku kwietnia zrealizowano montaż stojaków rowerowych na 203 stacjach. W sumie w tym roku PLK zamontują 1380 nowych stojaków rowerowych w 339 lokalizacjach.

 

Bezpiecznie przy stacji

Stojaki rowerowe montowane są zwykle jak najbliżej peronów stacji i w miejscach oświetlonych, co zwiększa wygodę pasażerów i bezpieczeństwo jednośladu. Dodatkowo montowane stojaki mają kształt, który pozwala przypiąć bezpiecznie cały pojazd, w dowolnym miejscu ramy ? dzięki temu rower jest lepiej zabezpieczony przed kradzieżą.


Kolej i rower to dwa doskonale uzupełniające się środki transportu. Nie trzeba rezygnować z  jednego, żeby podróżować drugim. Pasażerowie ? rowerzyści mogą wygodnie dojechać do stacji rowerem, mogą skorzystać z oferty przewoźników i przewieźć rower w przedziale rowerowym lub kontynuować podróż, zostawiając bezpiecznie rower przy stacji. Stojaki na rowery można już dziś spotkać na ponad 1000 stacjach i przystankach w całej Polsce.


Zapraszamy także na stronę internetową www.plk-sa.pl gdzie zamieszczone są dodatkowe materiały wizualne oraz nagranie mp3.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP
stojaki rowerowe
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....