TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

14 milionów wypożyczeń rowerów od Nextbike
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 16.12.2019 23:21:34
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

W 2019 roku firma Nextbike Polska może się pochwalić ponad 14 milionami wypożyczeń w Polsce i Finlandii. W kraju Nextbike obsługuje 43 systemy, a w Finlandii dwa.

Ponad 14 milionów wypożyczeń

W 2019 roku mieszkańcy 11 województw wypożyczali rowery miejskie obsługiwane przez Nextbike Polska ponad 14 milionów razy. Nextbike obsługiwał 45 różnych systemów w Polsce oraz 2 w Finlandii (Oulu i Turku). Rowery najczęściej były dostępne od początku marca do końca listopada. We Wrocławiu, w 10 miejscowościach położonych wzdłuż linii Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej oraz w Turku jednoślady miejskie dostępne są przez cały rok – informuje Nextbike.

Warszawa, Wrocław, Łódź i Poznań czołówce

Wg statystyk najwięcej wypożyczeń rowerów zarejestrowano w Warszawie, Wrocławiu, Łodzi i Poznaniu. Cztery wspomniane miasta wygenerowały blisko 70% wszystkich wypożyczeń w Polsce w mijającym roku. W samym czerwcu, który okazał się rekordowym, pod względem wypożyczeń, miesiącem, rowery wypożyczano 2 558 311 razy.

  • Veturilo – Warszawski Rower Publiczny (start: 01.08.2012) – 25,6 mln.
  • Wrocławski Rower Miejski (start: 08.06.2011) – 6,3 mln
  • Łódzki Rower Publiczny (start: 30.04.2016) – 6 mln.

  • Poznański Rower Miejski (start: 15.04.2012) – 4,5 mln.
  • Lubelski Rower Miejski (start: 19.09.2014) – 3,4 mln.
  • BiKeR – Białostocka Komunikacja Rowerowa (start: 31.05.2014) – 3,1 mln

Ponad 2,4 mln użytkowników

Za ilością wypożyczeń idą użytkownicy systemów. Wg statystyk, od 2011 roku do wszystkich wypożyczalni obsługiwanych przez Nextbike Polska, zarejestrowało się ponad 2,4 mln osób. W 2019 roku od marca odnotowano 456,1 tys. nowych rejestracji.

Najwięcej osób korzysta z systemów rowerów miejskich w Warszawie (ponad 900 tys. zarejestrowanych osób), Wrocławiu (253,9 tys.), Poznaniu (179,6 tys.), Łodzi (147,3 tys.), Lublinie (112,2 tys.) oraz Białymstoku (92,4 tys.).

Nowe systemy w Polsce

Na przestrzeni minionych miesięcy rowery Nextbike pojawiły się w Luboniu, Komornikach, Supraślu i fińskim mieście Oulu. W wielu miastach zostały wprowadzone nowe systemy i nowości. Na przykład Wrocławski Rower Miejski ma nową odsłonę. Nextbike udostępnił 2000 pojazdów 4G oraz 65 rowerów niestandardowych (w tym 35 dziecięcych, familijnych typu cargo, pojazdów elektrycznych, rowerów typu składak i handbike). Rowery są dostępne przez cały rok. W miesiącach zimowych została jedynie zmniejszona ich liczba do 600 sztuk. Użytkownicy mają możliwość rezerwacji i postoju wynajętych jednośladów – chwali się Nextbike.

Rozbudowa i kompatybilność

Nextbike rozbudował systemy w Poznaniu – rozwijany był system 3G i został powiększony o rowery 4G (także elektryczne), które można zostawiać poza stacjami. Luboń był pierwszą gminą powiatu poznańskiego, która zsynchronizowała rower miejski z Poznaniem. Także dzięki porozumieniu Komornik z Poznaniem i Luboniem na rowerach standardowych 3G można było poruszać się po raz pierwszy między trzema miastami.

Supraski Rower Uzdrowiskowy był kompatybilny z białostockim BiKeRem. Mieszkańcy Supraśla, posiadający aktywne konto w swoim systemie, mogli korzystać z rowerów systemu Nextbike bez dodatkowej rejestracji i zbędnych formalności.

Porozumienie o integracji systemów ułatwiło także korzystanie z rowerów standardowych mieszkańcom Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Dzięki umowie pomiędzy GZM, firmą Nextbike Polska i władzami pięciu samorządów w Katowicach, Chorzowie, Sosnowcu, Tychach i Siemianowicach Śląskich ponad 900 rowerów standardowych, można było wypożyczyć i oddawać w innym mieście bez dodatkowych opłat.

Rozbudowany został także City by bike. Od czerwca katowiczanie mogli korzystać z 12 kolejnych stacji. Uruchomiono je dzięki zaangażowaniu mieszkańców, którzy wybrali te projekty do realizacji w ramach zeszłorocznego głosowania do budżetu obywatelskiego.

Także fiński system Sykkeli w Oulu ruszył z rowerami 4G. To drugie po Turku, miasto w Finlandii, gdzie jeżdżą rowery obsługiwane przez Nextbike Polska, lidera na rynku w Polsce. W Oulu uruchomionych zostało 60 stacji. Po mieście jeździ 600 rowerów typu smartbike 4G z komputerem pokładowym oraz GPS.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Nextbike
rower miejski
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....