TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

135 nowych stojaków dla rowerów na stacjach i przystankach
PLK-SA.PL - Opublikowano: 26.07.2015 11:37:07
Fot. plk-sa.pl

135 nowych stojaków dla rowerów przy stacjach i przystankach ? tyle zyskają rowerzyści w województwie mazowieckim. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. rozpoczęły montaż stojaków w tym regionie. Do końca roku podobne udogodnienia znajdą się w blisko 300 lokalizacjach w całej Polsce. Dzięki temu, aktywni pasażerowie będą mogli zostawić swój rower przy stacji i przesiąść się do pociągu ? informuje PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Nowe stojaki 

Z pierwszych dziesięciu stojaków na stacji Warszawa Płudy rowerzyści skorzystają już przed weekendem. Kolejne 35 sztuk w najbliższych dniach stanie na stacjach kolejowych w stolicy: Warszawa Praga, Warszawa Płudy, Warszawa Choszczówka, Warszawa Falenica, Warszawa Miedzeszyn, Warszawa Międzylesie. Następne 90 sztuk PLK zamontują poza Warszawą. Nowe stojaki zyskają Legionowo Przystanek, Chotomów, Janówek, Pomiechówek, Brody Warszawskie, Studzianki Nowe, Radziwiłłów Mazowiecki. W sumie PLK zamontują w województwie mazowieckim 135 stojaków rowerowych.

Miejsce na pozostawienie roweru zawsze staramy się wybrać jak najbliżej peronów. Każdy stojak na rower jest w kształcie odwróconej litery ?U?. Taki kształt najlepiej zabezpiecza bicykl przed kradzieżą. U-kształtny stojak pozwala przypiąć bezpiecznie cały pojazd, w dowolnym miejscu ramy. 


Historia akcji

Montaż stojaków rowerowych przy stacjach i przystankach kolejowych to akcja, która swoje źródło miała na fanpage?u PKP PLK. Już zimą ubiegłego roku zapytaliśmy ile stojaków i gdzie powinno się znaleźć przy stacjach kolejowych w Polsce. Dzięki zgłoszeniom od internautów w 2014 roku stojaki dla rowerów stanęły w ponad 400 lokalizacjach w całej Polsce. 

Akcja spotkała się z ogromnym entuzjazmem zarówno wśród zapalonych rowerzystów, jak i osób korzystających z rowerów sporadycznie. Naszą ankietę zobaczyło ponad 44 tys. osób, a udostępniano ją 136 razy. 


Podsumowanie

W 2014 roku PLK postawiły stojaki rowerowe w ponad 400 lokalizacjach w całej Polsce. Plan na ten rok to 300 kolejnych miejsc. W woj. mazowieckim prace właśnie ruszyły, w pozostałych regionach Polski mają się zakończyć jeszcze w tym roku. Koszt zaplanowanych prac to ponad 0,5 mln złotych. Jednak tegoroczna akcja to nie koniec - PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. już planują następne miejsca pozwalające bezpiecznie zostawić rower i wsiąść do pociągu. 
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
stojaki rowerowe
województwo mazowieckie
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....