TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

125 stacji i 1000 rowerów w Łódzkiem. Dzięki Unii
PAP - Opublikowano: 01.09.2017 17:14:00
W Łódzkiem ok. 114 mln zł na rozwój transportu niskoemisyjnego

Zarząd woj. łódzkiego rozdzielił 114 mln zł unijnego dofinansowania między trzy projekty dotyczące rozwoju niskoemisyjnego transportu miejskiego w Łódzkiem. W ramach wniosku zakupionych zostanie ponad tysiąc rowerów miejskich.

O decyzji zarządu w sprawie podziału środków z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 poinformował w piątek marszałek woj. łódzkiego Witold Stępień.

"Najbardziej zależało nam na integracji różnych systemów transportu zbiorowego, zwłaszcza połączeniu podsystemów zbiorowego transportu publicznego miast województwa z transportem kolejowym. W sumie złożonych zostało 11 projektów, osiem z nich uzyskało ocenę pozytywną, a trzy wybrane zostały do dofinansowania" - podkreślił marszałek.

Najwyższe dofinansowanie - w wysokości prawie 88 mln zł - otrzymał projekt dotyczący kompleksowej przebudowy linii tramwajowej 41 od granicy z Łodzią, poprzez gminę Ksawerów do Pabianic - to kolejny etap Łódzkiego Tramwaju Metropolitalnego. Wartość tej inwestycji wynosi 146 mln zł.

"Ten wniosek spełniał kryteria integracji środków transportu i uzyskał najwyższą ocenę" - dodał Stępień.

Kryterium to wypełnił również projekt zgłoszony przez woj. łódzkie, polegający na rozbudowie węzłów przesiadkowych w regionie z wykorzystaniem roweru publicznego.

1000 rowerów

W ramach wartego ok. 17 mln zł wniosku, dofinansowanego kwotą niespełna 12 mln zł, do dyspozycji mieszkańców zakupiony zostanie ponad 1 tys. rowerów miejskich. Na terenie kilkunastu gmin w Łódzkiem, m.in. w Koluszkach, Kutnie, Łasku, Łowiczu, Łodzi, Pabianicach, Sieradzu, Skierniewicach, Zduńskiej Woli i Zgierzu, powstanie 125 stacji roweru publicznego i 3 parkingi rowerowe.

Zostaną one umiejscowione w taki sposób, by mieszkańcy mogli dojeżdżać nimi do stacji m.in. Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej oraz przystanków komunikacji miejskiej.

Stępień zaznaczył, że zarząd województwa wystąpił już do Ministerstwa Rozwoju o przydział dodatkowych 100 mln zł, co pozwoli na zwiększenie listy beneficjentów.

"Mamy świadomość, że pięć pozostałych projektów to również bardzo istotne zapotrzebowanie samorządów na transport niskoemisyjny. Będziemy się starali tak gospodarować środkami, żeby również i one uzyskały możliwość realizacji – zaznaczył.

Według marszałka, po uzupełnieniu finansowania, pieniądze w pierwszej kolejności otrzyma Bełchatów, który planuje zakup ekologicznych autobusów i modernizację systemu transportu. Druga w kolejce jest Łódź, z projektem przebudowy linii tramwajowej na ul. Wojska Polskiego z dojazdem do przystanku ŁKA na Marysinie oraz Sieradz, Skierniewice i Radomsko, które chcą zakupić niskoemisyjne autobusy.(PAP)

Agnieszka Grzelak-Michałowska

agm/ je/Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Łódź
województwo łódzkie
rowery miejskie

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....