TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

11 nowych stacji roweru miejskiego w Katowicach
PAP - Opublikowano: 29.09.2017 13:43:30
11 nowych stacji roweru miejskiego w Katowicach

Mieszkańcy Katowic wybrali 140 projektów za 24,5 mln zł w ramach projektów budżetu obywatelskiego. Wśród zwycięskich projektów jest także powstanie 11 nowych stacji roweru miejskiego w siedmiu dzielnicach Katowic.

"Sieć stacji rowerowych to był prawdziwy strzał w dziesiątkę. Cieszę się, że katowiczanie mają w tym duży udział. O popularności rowerów najlepiej świadczą liczby - tylko w tym sezonie katowiczanie wypożyczali je ponad 100 tys. razy" - powiedział prezydent miasta. Nowe stacje powstaną w Śródmieściu, na Osiedlu Witosa oraz w dzielnicach: Brynów, Bogucice, Janów-Nikiszowiec, Kostuchna i Podlesie.

W piątek katowicki urząd miasta podsumował czwartą edycję budżetu obywatelskiego, która jest rekordowa zarówno pod względem ilości zgłoszonych projektów (zaproponowano 315 projektów lokalnych i 35 ogólnomiejskich), jak i kwoty przeznaczonej na ich realizację. Rekordowa była też frekwencja w głosowaniu - uczestniczyło w nim prawie 33,2 tys. osób, ponad 10 proc. więcej niż przed rokiem. Wybrano 131 projektów lokalnych, realizowanych w poszczególnych dzielnicach, oraz osiem ogólnomiejskich.

Samorządowcy podkreślają, że w przeliczeniu na jednego mieszkańca, pula budżetu obywatelskiego w Katowicach jest największa w Polsce wśród miast wojewódzkich. W stolicy Górnego Śląska mieszka ok. 300 tys. osób. Frekwencja w głosowaniu nad budżetem obywatelskim wyniosła 13,6 proc. i była zauważalnie wyższa niż w poprzednich latach. Wśród głosujących dominowały kobiety.

"Cieszy mnie zwiększające się zaangażowanie katowiczan. Zrealizowaliśmy do tej pory ponad 250 projektów w ramach poprzednich trzech edycji budżetu obywatelskiego, dzięki czemu mieszkańcy wiedzą, że głosowanie ma sens i pozwala im realnie zmieniać dzielnice naszego miasta" – skomentował w piątek prezydent Katowic Marcin Krupa.

Pełne wyniki głosowania dostępne są na stronie www.BO.Katowice.eu. Do 6 października trwa także zbieranie uwag i propozycji zmian w procedurze budżetu obywatelskiego. (PAP)

Autor: Marek Błoński

Edytor: Anna Mackiewicz

mab/ amac/Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Katowice
budżet obywatelski
rower miejski
głosowanie
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....