TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

11 mln zł na drogowo-rowerowe inwestycje w Koszalinie
INFORMACJA PRASOWA - Opublikowano: 07.09.2017 19:54:10
Zdj. wzp.pl

Miasto Koszalin pozyskało kolejne unijne miliony na zaplanowane w pespektywie 2014-2020 inwestycje. Dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego wykorzystane zostanie na budowę Centrum Przesiadkowego i nowych odcinków dróg rowerowych, a także na powstanie obiektu "Bike&Ride" oraz roweru miejskiego.

Podpisanie umowy odbyło się w środę, 6 września 2017 roku w Koszalinie. Podpis na dokumencie złożył wicemarszałek województwa Tomasz Sobieraj oraz prezydent Piotr Jedliński.  

Przewidziane inwestycje to ważne dla koszalinian przedsięwzięcia drogowo-rowerowe związane z transportem niskoemisyjnym. Ich koszt wyniesie prawie 21,3 mln zł. Ponad 11 mln zł dołoży RPO WZ 2014-2020. Wszystkie działania w ramach jednego projektu mają zakończyć się najpóźniej do grudnia 2020 roku.

Koszalin pięknieje na naszych oczach i rozwija się dynamicznie. To następne inwestycje w mieście z mocnym zastrzykiem unijnych funduszy. Dzięki rozpoczętej juz realizacji projektu powstanie nowoczesne centrum przesiadkowe, a także ponad 10 km nowych ścieżek rowerowych - mówił wicemarszałek województwa Tomasz Sobieraj.

Budowa nowoczesnego Centrum Przesiadkowego w okolicach dworca PKP i PKS ma zapewnić przede wszystkim komfort dla podróżnych, a nowe odcinki dróg dla cyklistów uzupełnią braki w rowerowej infrastrukturze miasta, poprawiając np. komunikację z Będzinem czy Mielnem. Trasy, których łączna długość w Koszalinie to obecnie blisko 50 km, powstaną wzdłuż ulicy Morskiej, ulicy Zwycięstwa czy brzegu na rzece Dzierżęcinka do Wodnej Doliny i stacji Koszałka oraz od ulicy 4 Marca do ulicy Jamneńskiej. Całość dopełni budowa obiektu "Bike&Ride" oraz utworzenie roweru miejskiego z 10 stacjami wypozyczeń m.in. przy ulicy Rynek Staromiejski, Przemysłowej, Śniadeckich, Armii Krajowej i Władysława IV-Wąwozowa, gdzie powstanie drugie Centrum Przesiadkowe.

Rower miejski, z którego można będzie korzystać na długi majowy weekend 2018 roku ma popularyzować proekologiczne formy transportu i ograniczyć ruch samochodowy w centrum Koszalina - przekonywał prezydent Koszalina Piotr Jedliński.

Inwestycja wpisuje się w założenia 2 Osi Priorytetowej RPO WZ 2014-2020 "Gospodarka niskoemisyjna", działanie 2.3 "Zrównoważona multimodalna mobilność miejska i działani9a adaptacyjne łagodzące zmiany klimatu w ramach strategii ZIT dla Koszalińsko-Kołobrzesko-Białogardzkiego Obszaru Funkcjonalnego.W ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych będących nowym narzędziem wdrażania funduszy europejskich na terenach miast, dla KKBOF zaplanowano w bieżącej perspektywie unijnej w sumie 40 mln euro.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koszalin
fundusze unijne
RPO
infrastruktura rowerowa

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....