TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Radom. Realizacja projektu rowerowego z BO 2017
INFOBIKE - Opublikowano: 11.09.2019 18:51:34
Zdj. Bractwo Rowerowe

Radomski MZDiK ogłosił przetarg na budowę łącznika dla rowerów na skrzyżowaniu Żeromskiego/Czachowskiego. Będzie to realizacja projektu złożonego przez Bractwo Rowerowe w 2017 roku.

O realizacji inwestycji poinformował nas Sebastian Pawłowski, kanclerz Bractwa Rowerowego. Jeśli znajdzie się wykonawca projektu, nową infrastrukturą rowerową radomianie pojadą 10 grudnia 2019 roku.

Dwa lata oczekiwania

- Cieszę się, że ciągłe upominanie się o realizację zaległych zadań z budżetu obywatelskiego znalazło swój szczęśliwy finał. Po dwóch latach opóźnienia ogłoszono przetarg na wykonanie projektu jaki złożyłem w imieniu Bractwa Rowerowego do budżetu obywatelskiego 2017 – informuje Sebastian Pawłowski.

Przegłosowany przez radomian projekt dotyczy budowy czwartego wlotu dostępnego tylko dla rowerzystów na skrzyżowaniu ulic: Żeromskiego/Czachowskiego/Batorego. Celem projektu jest ułatwienie dostępu do Parku Leśniczówka dla rowerzystów jadących od strony południowej miasta oraz umożliwienie ominięcia zatłoczonego skrzyżowania Żeromskiego/Zbrowskiego.

Z detekcja rowerzystów

Projekt był konsultowany z Bractwem Rowerowym na etapie wykonania. Przedstawiciele Bractwa przekonali projektanta do kilku istotnych zmian: automatycznej detekcji rowerzystów, geometrii typu trąbka ułatwiającą wyjazd z łącznika na jezdnię ul. Żeromskiego oraz pierwsze w Radomiu sygnalizatory trzykomorowe dedykowane rowerzystom.

- Przy okazji skorzystają również kierowcy, sygnalizacja z sąsiadującym skrzyżowaniem Żeromskiego/Zbrowskiego będzie skoordynowana ze skrzyżowaniem przebudowywanym z budżetu obywatelskiego – dodaje Pawłowski.

...ale bez śluzy rowerowej

Propozycję wykonania śluzy do skrętu w lewo jadących od strony deptaka w kierunku ul. Batorego Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji zaopiniował negatywnie.

- To rozwiązanie nowatorskie, choć w Polsce już stosowane. Umożliwia na wielopasowych jezdniach uniknąć najbardziej niebezpiecznego manewru jakim jest skręt w lewo. Obrazowo wygląda to następująco: rowerzyści jadący ul. Żeromskiego po przejechaniu poprzecznej jezdni ul. Czachowskiego ustawialiby się prostopadle do dotychczasowego kierunku na specjalnej śluzie, a następnie kontynuowaliby jazdę w kierunku ul. Batorego, oczywiście po otrzymaniu sygnału zielonego. Jadąc w ten sposób nie musieliby oczekiwać na wewnętrznym pasie ruchu ul. Żeromskiego i blokować samochodów jadących w kierunku lotniska – komentuje decyzję MZDiK Sebastian Pawłowski.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Radom
Bractwo Rowerowe
MZDiK

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....